Droga krzyzowaO 21.00 w piątek pójdziemy ulicami miasta, by jeszcze raz rozważyć, jak bardzo Bóg umiłował nas, że posłał swojego Syna, by odkupił nasze grzechy. My już wiemy, ze zmartwychwstał, że otworzył nam bramę do życia wiecznego.

Nie uświadamiamy sobie tylko głębokości Jego ran, ciężaru krzyża, ogromu Jego miłości. To jedyna taka okazja, żeby rozważyć to wszystko inaczej, by nie dać się własnej duchowej wygodzie wciągnąć w wytarte modlitewne schematy, by pozwolić poprowadzić się nareszcie Jezusowi. Sama forma piątkowego nabożeństwa będzie niezwyczajna, więc może tym łatwiej damy się zadziwić Bogu, że tak bardzo nas ukochał.

Wyruszymy ze świecami (warto zadbać o osłonę przed wiatrem),
wyruszymy wieczorem (przyda się ciepłe ubranie),
wyruszymy z kościoła parafialnego do kościoła św. Katarzyny, chociaż tak naprawdę
wyruszymy w głąb swojego serca, by tam spotkać Jezusa i doświadczyć Jego miłości.

Zdjęcie: AF Rzepin (2012)