Jak okazac Bogu swoja miloscPrzed nami najważniejszy czas w roku liturgicznym – Wielki Tydzień. A Ty myślisz, że chyba Twoja wiara nie jest najlepszego gatunku, bo jakoś pomysłów na modlitwę wzniosłą nie masz za dużo. Oto kilka rad do rozważenia przez tych, którzy czują się odlegli od tego, co ma się wydarzyć:

­- zmień swoje myślenie o nadchodzących świętach – w niedzielę to one się kończą, więc zabierz się do tego już od czwartku

­- odłóż na bok książeczki do nabożeństwa i znane Ci modlitwy, wyciągnij Pismo Święte i przeczytaj fragment opisujący mękę Pańską, możesz nawet zabrać je do kościoła i przeczytać w ławce – będzie czas na adoracji

­- przyjdź wcześniej do kościoła albo nie wychodź pospiesznie po nabożeństwie, zostań z Nim trochę, nawet jeśli nadal masz kłopot z modlitwą posiedź blisko Niego; czasem jak nie wiemy jak komuś bliskiemu pomóc, to po prostu z nim jesteśmy – posiedź blisko Boga, najbliżej jak potrafisz, On na pewno się ucieszy – zobacz możesz coś dać Bogu! A może pokochasz Go nie tylko na święta.
Wesołych Wszystkich Świąt!

Zdjęcie: pl.freeimages.com