2016 03 02 Jasna Gora2 kwietnia maturzyści z naszej parafii wybierają się do Matki Bożej na pielgrzymkę. W ważnej chwili przekraczania progu dorosłości pragną powierzyć Maryi swoją przyszłość. Najlepszą zachętą do wyjazdu jest z pewnością ogrom łask, które dzięki Jej matczynej miłości otrzymujemy od Boga.

Zgłoszenia chętnych przyjmuje ks. Mieczysław, koszt wyjazdu to 100,00 zł.

Program pielgrzymki:
godz. 06.00 Przywitanie Matki Bożej w Jej Cudownym Obrazie.
Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Słowo powitania Księdza Biskupa Stefana Regmunta. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. kan. Robert Patro.

godz. 07.00 Czas na osobistą modlitwę, spowiedź, śniadanie.

godz. 08.00 Blok modlitewno – konferencyjny, aula Św. Józefa – grupa I
młodzież z dekanatów: Gubin, Krosno Odrzańskie, Łęknica, Rzepin, Sulęcin, Sulechów, Sława, Strzelce Krajeńskie, Szprotawa, Wschowa, Zielona Góra – św. Jadwigi, Zielona Góra – Podwyższenia Krzyża Świętego, Zielona Góra – Ducha Świętego.

godz. 11.00 Rozpoczęcie Mszy św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego.

godz. 12.30 Czas na posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy).

godz. 14.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Bezpośrednio po nabożeństwie akt zawierzenia maturzystów i pożegnanie Matki Bożej. Słowo pożegnania oraz błogosławieństwo Księdza Biskupa
Grupa z Rzepina spotyka się także o 21.00 na Apelu Jasnogórskim.